Archiv

Vánoční vzkaz

Drazí členové klubu,
rok se sešel s rokem a my se znovu potýkáme s tím, že nemůžeme uspořádat tradiční setkání na výroční členské schůzi, neboť znovu přišla další vlna pandemie Covidu-19, která přináší mnoho opatření a omezení, na jejichž základě jsme museli toto setkání odročit na neurčito až do doby, kdy se vše vrátí do normálního života. 

Bohužel letošní rok přinesl z našich řad nenadálé smutné odchody našich kamarádů, v květnu nás opustil Mirek Sýkora, v říjnu Yves Jirka Zeman, který byl jedním ze spoluzakladatelů našeho klubu, a na sklonku roku v prosinci nás opustil Pepa Němec. Jejich odchod je bohužel především velmi citelnou a bolestivou ztrátou pro jejich rodiny, ale také pro náš klub.

Až budete usedat na Štědrý večer ke stolu, věnujte jim prosím tichou vzpomínku, vzpomeňte i na ty kamarády, kteří nás opustili v minulých letech, Ádu Zdeňka Sladkého, Jirku Nekováře, Kosťu Jirku Kosteleckého, Jirku Kutila, MUDr. Aleše Nováka, Tondu Mandu a Padeho Jirku Havránka.

Chtěl bych vám také všem poděkovat za přípravu a provedení všech našich společných akcí, které jsme v letošním roce pořádali, včetně vaší hojné účasti.

Přeji vám a vašim blízkým jménem vedení našeho klubu poklidné Vánoce a šťastné vykročení do nového roku 2022, v něm pevné zdraví, spokojenost a mnoho pěkných společných klubových akcí.

Milan Průša

Příprava kalendáře 2022

PŘÍPRAVA KALENDÁŘE 2022

Náš velitel již připravuje klubový kalendář na rok 2022 a prosí všechny členy o fotky, které byste chtěli v kalendáři mít.

kdo má nějaké pěkné foto, aby mi je v dohledné době poslal na můj mail. Čas kvapí, a tak do 2 až 3 týdnů to musíme zadat. 
Pišta

Podotýkám, že pro tisk jsou nutné obrázky v co nejvyšším rozlišení!! Tedy ne nějaké kopírování z WhatsApp – to je pro tisk nepoužitelné.

Zároveň ale podotýkám, že současné mobilní telefony pořizují krásné snímky ve slušném rozlišení (min 3000 x 4000 pix). Jen je musíte poslat poslat jako soubor připojený k e-mailu.
Jak se k souboru ve vašem telefonu dostanete? Záleží na systému mobilu, ale v zásadě – když si kliknete na mobilu na ikonu „fotky“ tak většinou dole najdete lištu i s ikonou „knihovny“ … no a jste tam. Pak s tím již pracujete jako se souborem.

Fotky Kleť 2021

Dole je odkaz na album fotek z naší poslední letošní akce „Okolo Kletě 2021“. Je složeno pouze z těch, které jsou pro tyto účely použitelné, a ty poslala zatím pouze Helenka Malá – Bednářová.  Obrázky  na WhatsApp, kam přispělo více účastníků jsou pro publikování nevhodné díky malému rozlišení s kterým WhatsApp pracuje. Tím nechci říct, že mobilní telefony dělají špatné fotky – naopak. Jen je musíte poslat mailem jako soubor v příloze, tedy v plném rozlišení

Odkaz na fotoalbum.

Okolo Kletě 2021

Za týden už máme 28. října a to znamená sváteční projížďku „Okolo Kletě„. Letos je naplánovaná po úbočí Kleti, pak okolo údolí křemežského, brložského a jaronínského potoka. Je zaměřena na výhledy do krajiny převážně po lesních, polních a lučních cestách okolo řeky a rybníků.
Sraz v 9.30 ve Vrábči na návsi, odjezd v 10 hod. (NE Vrábče žel. st.).
Trasa: Kroclov, k Vltavě, lesem ke Křemži, Krásetín, Chlum, Loučej, Rojšín, Jánské údolí, Brloh, Kuklov, Jaronín, České Chalupy, Nová Ves, Chmelná, Stupná, Bohouškovice, Habří, Slavče, Vrábče, Boršov – hospoda Poslední štace.
Terénní vložky budou nenáročné.
Občerstvení – jídlo i pití zajistí opět Pavel Kalousek. Pouze káva nebude jak vařit, tak kdo kafuje ať si vezme s sebou do termosky.
Pro řádného zajištění jídla je nutné abyste se přihlásili dostatečně v předstihu, a to buď zde v komentáři, nebo na WhatsAppu ve skupině Jeepáci.
Ještě jen aby nám přálo počasí.
Jindra

818 prapor stíhačů tanků v našem kraji 1945

K 26 ID, na které  „stojí“ náš klub, byly účelově přiřazeny i další jednotky US Army. Jednou z nich byl i 818 prapor stíhačů a jehož bojová cesta skončila ve Horní Plané, Frymburku či Vyšším Brodě dne 7.5.1945.

Při hledání cesty kudy skutečně šel 818 prapor stíhačů tanků (818 Tank Destroyer Batallion) v květnu 1945 naším krajem, jsem narazil na archivní informace z jejich skutečného hlášení = AAR (After Action Report). Tak jsem to nějak pospojoval do jednoho příspěvku:
klikni zde: 818 TD prapor v našem kraji – historie
Třeba to bude pro někoho zajímavé.

P.S. Kdyby jste někdo někde objevil k tématu nějaký obrázek, text, či cokoli jiného z té doby a kraje, byl bych moc vděčen.